Środa, 16 stycznia 2019 r.
RSS
www.bip.gov.pl
Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie
Normalna czcionka Powiekszona czcionka Największa czcionka
Sąd Okręgowy Warszawa-Praga - III Białołęcki Bieg Wolności
 

III Białołęcki Bieg Wolności

15.12.2017

W niedzielę, 10 grudnia 2017 r., na pamiątkę wprowadzenia stanu wojennego 13.12.1981r. i ku czci osób internowanych w tamtym okresie odbył się III Białołęcki Bieg Wolności.
Miasteczko biegowe zostało usytuowane przy murze okalającym więzienie na Białołęce, w którym w lach 1981-1982 przetrzymywano kilkaset osób walczących o wolność i demokrację. Zawodnicy wystartowali po oficjalnych obchodach rocznicowych przy tablicy upamiętniającej internowanych. Trasa prowadziła wokół Aresztu Śledczego i Zakładu Karnego na dystansie ok. 13 kilometrów. W biegu wzięło udział blisko 500 osób.
W kategorii pracowników i funkcjonariuszy Służby Więziennej i Kuratorów Sądowych bieg ukończyły 24 osoby. Najszybszy wśród mężczyzn był Grzegorz Kozłowski z Sochaczewa, funkcjonariusz Służby Więziennej w Areszcie Śledczym Warszawa - Służewiec, drugie miejsce zajął Robert Wójtowicz z Ostrołęki, a trzeci był Grzegorz Hajdukiewicz – kurator zawodowy w Sądzie Rejonowym w Wąbrzeźnie.
Wśród kobiet na podium stanęły panie kurator z okręgu warszawsko-praskiego:
- pierwsze miejsce zajęła Pani Anna Myślińska – starszy kurator zawodowy dla dorosłych w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi-Północ,
- drugie miejsce zajęła Pani Małgorzata Pepławska - kurator zawodowy ds. rodzinnych i nieletnich w Sądzie Rejonowym w Legionowie.
W biegu wzięło udział również kilku osadzonych w jednostkach penitencjarnych, którzy byli oddzielnie klasyfikowani.
Tradycyjnie byli obecni i kibicowali kuratorzy, w tym Pani Anna Janus-Dębska, Kurator Okręgowy Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie, która również wręczała puchary zwycięzcom. Starszy kurator zawodowy dla dorosłych Pani Aneta Czerwińska z III ZKSS w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi-Północ już po raz trzeci zaangażowała się wraz ze swoimi uczniami z liceum o profilu psychologiczno-pedagogicznym, jako wolontariusze w pomoc organizacyjną.

III Białołęcki Bieg Wolności 10-12-2017

III Białołęcki Bieg Wolności

III Białołęcki Bieg Wolności

III Białołęcki Bieg Wolności

III Białołęcki Bieg Wolności

III Białołęcki Bieg Wolności


« Powrót do poprzedniej strony
Zobacz metryczkęPokaż metryczkę tego dokumentu        Wersja do druku
Dokument:
Wytworzony przez: A. Myślińska st. kurator zawodowy dla dorosłych
Wprowadzony przez: Joanna Adamowicz
Aktualizowany przez: Joanna Adamowicz
Data wytworzenia: 15.12.2017
Data wprowadzenia: 15.12.2017
Data aktualizacji: 15.12.2017
Dokument wyświetlony razy: 1011
Ukryj metryczkę tego dokumentu Wersja do druku